قیمت آسفالت در تهران

آسفالت چیست؟

 آسفالت از ترکیب شن، ماسه و قیر تولید می شود و برای پوشش دهی به کف خیابان، پیاده رو و پشت بام ها مورد استفاده قرار می گیرد. آسفالت در تهران بر حسب نوع کاربری به سه دسته تقسیم می شود:

آسفالت سرد

آسفالت گرم

آسفالت حفاظتی

 

آسفالت گرم

این آسفالت به صورت گرم با قیر ترکیب شده و به همان صورت روی سطح پخش و متراکم می شود. آسفالت گرم از ترکیب چند ماده اعم از سنگ، شن و قیر ساخته می شود که نوع سنگ در کیفیت آسفالت بسیار اثرگذار است. بعد از اینکه آسفالت گرم روی سطح پخش شد توسط دستگاه مخصوص فشرده می شود تا به سطح بچسبد و بعد از گذشت مدتی آسفالت سرد شده به شکل جامد در می آید. آسفالت گرم مقاومت بالایی دارد از اینرو برای سطح خیابان ها، جاده ها و فرودگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آسفالت سرد

از مخلوط مصالح سنگی و قیر بدست می آید. در برخی موارد ممکن است قیر گرم شود اما بقیه مصالح بدون گرم شدن با قیر ترکیب می شوند. یکی از مزایای آسفالت سرد این است که می توان آن را انبار کرد. آسفالت سرد بیشتر در مراحل روسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آسفالت حفاظتی

آسفالت حفاظتی از مخلوط قیر و سنگ های خرد شده بدست می آید. این نوع آسفالت بیشتر در پشت بام ها به عنوان روکش ایزوگام کاربرد دارد. مقاومت این نوع ایزوگام کم است. ضخامت آسفالت حفاظتی 5/2 سانتیمتر می باشد.

آسفالت گرم مقاومت بیشتری دارد از اینرو برای روکش کردن خیابان های پرتردد استفاده می شود.

 

قیمت-آسفالت-در-تهران-عایق-نوین

 

عوامل موثر در انتخاب نوع آسفالت در تهران

  با توجه به اینکه در مورد انواع آسفالت مختصر اطلاعاتی گفته شد. نوع مقاومت آسفالت ها با یکدیگر متفاوت است از اینرو کاربرد متفاوتی دارند. انتخاب آسفالت مناسب برای خیابان هایی با تردد ترافیکی زیاد باید از نوعی با کیفیتی باشد که عمر و دوام خوبی داشته باشد. روکش کردن خیابان ها بسیار حساس و مهم است. عبور و مرور ماشین های سنگین، ترافیک، شرایط آب و هوایی و زیباسازی از نکاتی است که پرداختن به آن در انتخاب نوع آسفالت کار را درگیر حساسیت های مهمی می کند. محافظت از آسفالت خیابان در فصل سرما برای جلوگیری از یخبندان و در فصل گرم به دلیل وجود آفتاب باید مقرون به صرفه باشد. به هر میزان که انتخاب آسفالت مناسب مورد اهمیت است مراحل اجرایی آسفالت کردن هم حیاتی است. آنچه قبل از شروع عملیات آسفالت در تهران باید مورد توجه قرار گیرد زیرسازی و کف سازی است و نظارت بر مراحل آسفالت کردن خیابان می باشد.

در مراحل اجرایی زیرسازی لازم است تا از مواد گیاه کش استفاده شود تا مبادا رویش گیاه باعث آسیب به آسفالت شود. همچنین ضخامت آسفالت باید در همه جا یکسان باشد. درجه حرارت آسفالت باید کامل و دقیق اندازه گیری و اجرا شود چرا که خیلی زود باعث آسیب به آن خواهد شد. آسفالت خیابان باید با دستگاههای اتوماتیک انجام شود تا تمام سطح به صورت یکنواخت متراکم سازی  و هموار شود. در مناطقی که خانه های جدید احداث شده است باید اطمینان حاصل کرد که زمین نشست نمی کند و گاه نیاز به چندین ماه بررسی خواهد داشت. آسفالتی که در خیابان هایی با تردد کم و پارکینگ ها استفاده می شود از نوع سنتی HMA می باشد. قیمت آسفالت در تهران با توجه به نوع مصالح، مساحت و میزان زیرسازی برآورد می شود.

 

بیشتر بخوانیم:  آسفالت کاری در کلان شهر ها

 

قیمت آسفالت

با مراجعه به سایت مجموعه عایق نوین از مشاوره رایگان کارشناسان بهره برده و مطمئن باشید که از بهترین مصالح برای آسفالت استفاده می شود. عایق نوین با بهره گیری از نیروی متخصص بهترین خدمات را در زمینه آسفالت در تهران ارائه می دهد. قیمت آسفالت در تهران با توجه به نوع مصالح، مساحت و میزان زیرسازی برآورد می شود. عایق نوین با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب در خدمت همشهریان در تهران می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.