آسفالت کاری

اجرای آسفالت کاری 

مراحل اجرای آسفالت کاری در شهرها و شهرستان ها، بخش های مختلفی دارد که با رعایت استانداردهای لازم می توان انتظار داشت اجرای آسفالت از کیفیت مطلوب و دوام بالایی برخوردار باشد. برای این که آسفالت کاری به نحو صحیح و به گونه ای که پس از مدتی دچار ترک نشود، صورت بگیرد، دقت در انجام کار و بهره گیری از افراد با تجربه و متخصص لازمه کار است. در بخش های قبلی مقاله به توضیح انواع آسفالت و کاربردهای مختلف آن پرداختیم. در این قسمت از مقاله قصد داریم به مراحل اجرای آسفالت کاری و اطلاعات لازم در این خصوص بپردازیم.

 

مرحله زیر سازی

اولین اقدام جهت اجرای آسفالت، آماده سازی سطح می باشد. در این مرحله اموری مانند مسطح سازی، رفع ناهمواری ها، جدول بندی، شیب سازی و… پیش از آسفالت کاری روی سطح انجام می شود. در این مرحله سطح مورد نظر را با مصالحی مثل شن و سنگ ریزه می پوشانند. سپس آن را با گریدر صاف می کنند و پس از آب پاشی غلتک ها را از آن عبور می دهند تا سطح صاف و هموار شده و برای مراحل بعدی آماده شود.

 

مرحله قیر پاشی

در این مرحله با دستگاه قیرپاش روی سطح را قیر می پاشند. این کار برای این است که منافذ موجود در سطح که با شن و سنگ ریزه یکنواخت شده پر شود و سطح کاملا یکدست و یکپارچه گردد. و نیز هنگامی که آسفالت روی آن پخش می شود چسبندگی بهتری داشته باشد. در این مرحله دقت در کار، توجه به دمای لازم و رعایت سایر استانداردها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

آسفالت کاری-عایق نوین

 

مرحله آسفالت کاری

 پس از این که روی سطح قیر پاشیده شد، نوبت به این مرحله می رسد. این بخش شامل دو مرحله می باشد. ابتدا باید مقداری از آسفالت را با دستگاه فینیشر روی سطح پخش و متراکم کرد. این لایه از آسفالت، آستر محسوب می شود. لایه دوم که روکش اصلی سطح کار است را روی آستر قرار می دهند.

 

مرحله غلتک زنی

این بخش آخرین مرحله از اجرای کار است. در این مرحله با استفاده از غلتک های بزرگ و مخصوص آسفالت را فشرده می کنند. این غلتک ها انواع مختلفی از جمله لاستیکی و فولادی دارد. فرایند فشرده سازی باید تحت دمای خاصی صورت بگیرد. برای انجام صحیح و دقیق فشرده سازی وزن غلتک ها باید کاملا استاندارد باشد و زیر نظر کارکنان ماهر و متخصص صورت بگیرد.

 

خدمات آسفالت کاری در عایق نوین

آسفالت کاری طبق اصول و شرایط لازم انجام می گیرد. رعایت اصول و نکات اجرای آسفالت کاری اهمیت فراوانی دارد. در صورتی که از یک تیم با تجربه و کاردان در این امر بهره بگیرید، می توانید از کیفیت و دوام کار اطمینان حاصل کنید. به این ترتیب دیگر نیازی به دوباره کاری و در پی آن صرف هزینه های سنگین نخواهید داشت. عایق نوین با در اختیار داشتن بهترین مجریان و با در دست داشتن تجهیزات و ماشین آلات اولیه همواره در امر عایق بندی سطوح و آسفالت کاری پیشتاز بوده است.

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *