تعمیرات آسفالت

ایجاد چاله و خرابی در آسفالت ها؛ امری طبیعی است که زیاد به چشم می خورد. از این رو تعمیرات آسفالت یکی از اقدامات در حوزه عایق کاری می باشد که لازم است برای برخی از آسفالت های خراب و فرسوده بکار گرفته شود.
تعمیر آسفالت مزیت های زیادی دارد. می تواند هزینه ها را کاهش دهد و هم می تواند به طول عمر و ماندگاری آسفالت کمک زیادی کند. اما باید توجه داشته باشید که تعمیرات آسفالت زمانی می تواند این مزایا را به همراه داشته باشد که به موقع انجام گیرد. اگر آسفالت با خرابی های زیادی مواجه شود و به شدت فرسوده شود؛ دیگر شاید تعمیر آسفالت؛ چاره ساز نبوده و نیاز به آسفالت مجدد پیدا کند. بنابراین سعی کنید با دیدن کمترین چاله ها و خرابی در آسفالت، اقدام به تعمیر آن نمایید.

 

عوامل اصلی ایجاد ناصافی و چاله در آسفالت

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند باعث آسیب رساندن به آسفالت شود. یکی از مهم ترین عوامل، عدم آسفالت درست و مستحکم و عدم انجام زیرسازی مناسب می باشد. برای اینکه در آسفالت به مرور زمان، آسیب کمتری ایجاد شود و دچار شکستگی و چاله نگردد؛ باید در هنگام اجرای آسفالت، به زیرسازی آن توجه زیادی شود.

عوامل دیگری نیز می تواند فرسودگی آسفالت را به دنبال داشته باشد. حتی اگر زیرسازی آسفالت مناسب باشد؛ طی گذشت زمان طولانی؛ فرسوده خواهد شد و نیاز به تعمیرات پیدا می کند.
رد شدن ماشین های سنگین از روی آسفالت و یا تابش شدید نور آفتاب در فصل تابستان و همچنین سرمای شدید در فصول سرد سال، باران و برف و نفوذ آب به داخل آسفالت؛ همه از عواملی است که در فرسوده شدن آسفالت تاثیر گذار هستند.

 بنابراین با توجه به تاثیر گذاری عوامل زیاد بر روی آسفالت ها، تعمیرات آسفالت از جمله اقدامات ضروری است که باید به موقع مورد استفاده قرار گیرد.

 

تعمیرات-آسفالت-عایق-نوین

 

تعمیرات آسفالت چگونه انجام می شود؟

برای تعمیر، آسفالت مورد بررسی قرار می گیرد تا تمام چاله ها، ترک ها و شکستگی ها و میزان آنها مشخص شود. با توجه به اندازه ترک و چاله ها؛ اقدامات متفاوتی برای تعمیر آن انجام می شود.

اما برای هر نوع ترک و خرابی در آسفالت، در ابتدا باید علف های هرز آسفالت جدا شود و محل مورد نظر کاملا تمیز شود. آسفالت برای تعمیرات باید از خاک، زباله و هر نوع مواد اضافه ای پاکسازی شود و در صورت وجود آب در چاله ها، تخلیه و تمیز شود.

برخی از ترک های آسفالت که خیلی جزئی بوده و اندازه آن از یک دوم اینچ کمتر می باشد، با استفاده از آب بندی تعمیر می شود و مواد پرکننده، پر می شود. ترک هایی با اندازه بیش از این مقدار، با استفاده از تکه های آسفالت که سرد بوده، ترمیم می شود.  

برای تعمیر آسفالت به روش های گفته شده باید آسفالت گرم شود و دمای آن به بالای 55 برسد.

 

جمع بندی

موارد گفته شده، خلاصه ای از مراحل تعمیرات آسفالت بود. انجام این کار نیازمند تجهیزات و مهارت لازم می باشد که باید به افراد متخصص سپرده شود.
عایق نوین مجموعه ای فعال در زمینه اجرای آسفالت، ایزوگام، عایق کاری ساختمان و تعمیرات آسفالت و ایزوگام می باشد که می تواند به شما در این ارتباط خدمات با کیفیت را ارائه دهد.

 

 

سایر مقالات:   آسفالت کاری در تهران و کرج    آسفالت کاری

 

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *