قیرگونی در کرج برای عایق‌ کاری کف و سقف و دیوارهای ساختمان‌ها‌‌ استفاده‌‌ می‌شود تا از ورود رطوبت هنگام برف و باران به داخل آن‌ها جلوگیری کند‌‌‌‌.‌‌ اجرای قیرگونی در کرج به صورت یک لایه‌‌،‌‌ دو لایه و سه لایه برای پشت‌بام‌‌،‌‌ سرویس‌های بهداشتی‌‌،‌‌ پی ساختمان‌‌،‌‌ دیوار‌‌،‌‌ استخر مخازن آب و سایر سازه‌ها انجام می‌شود و تعمیرات قیرگونی‌‌،‌‌ رفع نم‌‌‌‌،‌‌ نشتی ‌یابی و رطوبت سقف‌‌‌‌، دیوار‌‌‌‌،‌‌ سرویس بهداشتی و غیره هم بخش مهمی از خدمات عایق‌ کاری در شهر کرج به حساب می‌آید‌‌‌‌.‌‌ قیرگونی‌ کاری در کرج و سایر مناطق نزدیک کرج به بهترین مجری‌های قیرگونی سپرده می‌شود تا حتی یک متر آب بندی درزها نیز با بهترین کیفیت انجام گیرد‌‌.

نحوه اجرای قیرگونی در کرج

اجرای قیرگونی به صورت سه روش زیر انجام می‌شود:

اجرای قیرگونی به صورت تک لایه : در این روش قیر را روی سطح مورد نظر کشیده می‌شود سپس یک لایه گونی چندتایی و بعد یک لایه قیر دیگر روی آن کشیده می‌شود‌‌‌‌.‌‌ که جمعا دو لایه قیر و یک لایه گونی است.

اجرای قیرگونی به صورت دو لایه: در این روش ابتدا یک لایه قیر و بعد یک لایه گونی و سپس یک لایه گونی چنتایی و در آخر یک لایه قیر کشیده می‌شود. که جمعا‌‌ سه لایه قیر و دو لایه گونی خواهد بود.

اجرای قیرگونی به صورت سه لایه: در این روش ابتدا یک لایه قیر بعد یک لایه گونی‌‌ و بعد دوباره قیر و یک لایه گونی و باز هم قیر و چن لایه گونی می‌کشند‌‌‌‌. که جمعا ۳ لایه گونی و ۴ لایه قیر می‌شود.

قیمت قیر در کرج

 • قیر خالص بشکه‌ای ۲۲۰ لیتری با وزن خالص ۱۸۵ کیلوگرم حدود ۵۷۰۰۰۰
 • قیر مخلوط بشکه‌ای ۲۲۰ لیتری با وزن خالص ۱۸۵ کیلوگرم حدود ۵۸۰۰۰۰
 • قیر سفت کارتنی ۱۱ کیلو گرمی حدود ۴۰۰۰۰ تومان
 • قیر حلب ۱۷ کیلویی حدود ۴۵۰۰۰ تومان
 • قیر مخلوط ۱۷ کیلویی حدود ۴۵۰۰۰ تومان

 

قیرگونی در کرج

قیرگونی در کرج

 

قیمت اجرای قیرگونی در کرج

هزینه اجرا قیرگونی در کرج برای متراژهای بیش‌تر از یکصد متر مربع به صورت زیر می‌باشد.

 • قیرگونی به روش یک لایه هر متر مربع ۳۰ هزار تومان
 • قیرگونی در کرج‌‌ به روش دولایه هر متر مربع ۴۵ هزار تومان
 • قیرگونی در کرج به روش سه لایه هر متر مربع ۶۰ هزار تومان
 • قیمت اجرای قیرگونی در کرج به روش دو لایه برای تعمیرات سرویس‌های بهداشتی برای هر متر مربع حدود یکصد هزارتومان می‌باشد
 • هزینه اجرا قیرگونی در کرج برای متراژهای بیش‌تر از یکصد متر مربع تخفیف داده می‌شود

مزایا و معایب قیرگونی در کرج

معایب

 • قیرگونی کردن دارای معایبی مانند خطرناک بودن کار با قیر داغ
 • امکان پوسیدگی بعد از چن سال
 • دارای آلودگی زیاد در هنگام نصب است و با نشست ساختمان ممکن است قیرگونی پاره شود

مزایا

از مزایای استفاده از قیرگونی در کرج می‌توان به اجرای راحت آن‌‌‌‌،‌‌ رفع شکستگی‌ها و بریدگی‌ها اشاره کرد.

مقایسه قیرگونی و ایزوگام

روش نصب ایزوگام راح‌تر و ساده‌‌تر از نصب قیرگونی است. هنگام نصب ایزوگام‌‌‌‌،‌‌ سطح مورد نظر کثیف نمی‌شود اما در قیرگونی اینطور نیست. همین نکته مثبت ایزوگام باعث افزایش فروش و مصرف ایزوگام شده است. از طرفی قیمت اجرای ایزوگام ارزان‌‌تر از قیرگونی در کرج است.

 

برای اطلاع و یا سفارش ایزوگام در کرج کلیک کنید

 

استاندارد اجرایی قیرگونی

رعایت نکات زیر در زمان قیرگونی الزامی است:

 • شروع قیرگونی همیشه باید از پایین‌‌ترین محل صورت گیرد.
 • دمای قیر در هنگام مصرف نباید بیشتر از ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد باشد‌‌.‌‌
 • قبل از اینکه قیر سفت شود‌‌‌‌،‌‌ باید لایه گونی روی آن پهن شود تا چسبندگی به خوبی انجام گیرد‌‌.‌‌
 • از گونی مناسب و استانداردی استفاده شود که وزن آن حداقل ۳۷۰ گرم باشد‌‌.
 • تعداد لایه‌های قیرگونی باید مناسب باشد‌‌.‌‌
 • قیرگونی باید حداقل تا ۳۰ سانتی متر روی دیوارهای اطراف امتداد یابد‌‌.
 • هنگام اجرای قیرگونی باید سطح کار‌‌،‌‌ کاملاً خشک باشد به همین دلیل باید از اجرای کار در شرایط برف و رطوبت خودداری کرد‌‌‌‌.‌‌
 • اجرای قیرگونی نباید در دمای کمتر از ۵ درجه سانتی‌گراد صورت گیرد زیرا هوای سرد باعث سفت شدن سریع لایه قیر و عدم آمیختگی آن با گونی می‌شود‌‌.
 • در هنگام اجرا‌‌،‌‌ پرسنل اجراکننده باید از کفش‌هایی که دارای کف چوبی یا نرم‌‌ هستند جهت رفت و آمد روی قیرگونی استفاده کنند تا باعث آسیب دیدن لایه قیرگونی نشود‌‌‌‌.
 • از خراشیدن و ضربه‌ زدن‌‌،‌‌ و کندن سطح قیرگونی پس از اجرا قیرگونی باید اجتناب کرد‌‌‌‌.

 

قیرگونی در کرج

قیرگونی در کرج

 

روش صحیح قیرگونی در کرج‌‌

روش صحیح و ترتیب اجرا قیرگونی در دوام آن بسیار مهم است‌‌‌‌.‌‌ قیرگونی باید با ترتیب زیر اجرا شود .در سطح زیرین قیرگونی حتما باید سیمان استفاده شود‌‌‌‌.‌‌ درجه سیمان باید در حدی باشد که با حرکت روی سیمان سایش ایجاد نشود‌‌‌‌.‌‌ اگر سیمان ترک خورد باید با مخلوط سیمان سفید و دوغاب پر شود و بعد از خشک شدن عمل قیرگونی صورت گیرد‌‌‌‌. ‌در شرایط آب و هوایی نامناسب مانند بارندگی نباید عمل قیرگونی صورت گیرد‌‌‌‌. زیرا در این صورت ممکن است لایه‌های قیرگونی دچار صدمه و پارگی شوند.

قیر نرم نباید حرارت داده شود زیرا با حرارت دادن، مواد مطلوب قیر از بین می‌رود‌‌‌‌.‌‌ باید قیر داغ شده با ماله مخصوص به طور یکنواخت و یک لایه روی سطوح افقی پخش شود. یک لایه از گونی درجه یک را روی سطح قیر پهن کرده و بعد از رفع چین خوردگی‌‌ گونی محل‌هایی مانند کف شور‌ها را برش زده و سپس محل آب‌روها را با قیر‌‌‌‌ اندود می‌کنند.‌‌ همچنین استاندار هم پوشانی یا همان روی هم رفتگی گونی، به اندازه ۱۰ سانتی متر باید رعایت شود. در این مرحله باید قیر نرم را با قیر سفت مخلوط کرده و با دمای ۷۰ درجه به آن‌ها حرارت داد تا کاملا مخلوط شوند‌‌‌‌.‌‌ سپس مخلوط قیر را روی گونی پهن کرده و می‌کشند. در این مرحله برای انجام دولایی سرویس گونی را در جهت معکوس اجرای اولی پهن می‌کنند تا ضربدری شود با این کار راه نفوذ آب کاملا بسته می‌شود‌‌‌‌. در مرحله آخر اقدام به کشیدن دوباره قیر بر روی گونی پهن شده می‌کنند و برای اطمینان از مقاوم و محکم شدن کار یک لایه دیگر روی قیر قبلی کشیده می ‌شود و اگر هیچ گونه نشتی دیده نشود باید سطح قیر گونی شده را با یک لایه سیمان پوشاند تا از آسیب زدن به عایق جلوگیری شود.

قیرگونی در تمام مناطق کرج

قیرگونی در تمام مناطق کرج برای تمام سطح‌های صاف و شیب دار انجام می‌شود. ترمیم و لکه‌گیری قیرگونی در کرج با شرط آب‌بندی و با ضمانت‎نامه ارائه می‌گردد‌‌‌‌.‌‌ قیرگونی به دلیل داشتن قیر خالص و گونی درجه یک، پایداری‌‌‌‌ بالایی در برابر ورود آب از خود نشان می‌دهد‌‌‌‌.‌‌ قیرگونی برای آب و هوایی کوهپایه‌ای شهر کرج در زمستان و پاییز و بهار بخاطر بارش باران و برف زیاد‌‌‌‌،‌‌ بسیار مناسب می‌باشد‌‌‌‌.

برای تماشای ویدئوی زیر، لطفا فیلترشکن خود را روشن کنید.

 


سوالات متداول

۱ قیرگونی در کرج چگونه انجام می شود ؟
قیرگونی در تمام مناطق کرج برای تمام سطح‌های صاف و شیب دار انجام می‌شود. ترمیم و لکه‌گیری قیرگونی در کرج با شرط آب‌بندی و با ضمانت‎نامه ارائه می‌گردد‌‌‌‌. 
۲ قیرگونی چه مزایایی دارد ؟
از مزایای استفاده از قیرگونی در کرج می‌توان به اجرای راحت آن‌‌‌‌،‌‌ رفع شکستگی‌ها و بریدگی‌ها اشاره کرد  .
۳ قیرگونی به چه روش هایی انجام می شود ؟
قیرگونی به سه شکل انجام می شود؛ اجرای قیرگونی به صورت تک لایه، اجرای قیرگونی به صورت دو لایه و اجرای قیرگونی به صورت سه لایه صورت می گیرد .

 

تماس با ما