قیرگونی دولایه

در صنعت عایق کاری ساختمان ها، یکی از راهکار ها برای جلوگیری از ورود آب و رطوبت به درون ساختمان ها، استفاده از قیرگونی می باشد. قیر و گونی ترکیب کاملا مستحکمی را ایجاد می نمایند که مانع از عبور آب به داخل ساختمان ها شده و به این دلیل، یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین انواع مصالحی هستند که در عایق کاری ساختمان ها در برابر آب باران مورد استفاده قرار می گیرند. قیرگونی دولایه، دو لایه حفاظتی را در برابر ورود آب ایجاد می نماید و به همین دلیل است که ماندگاری بیشتر و کیفیت بالاتری نیز خواهد داشت. از قیرگونی دولایه، امروزه استفاده بیشتری نسبت به قیرگونی تک لایه می شود. زیرا در قیرگونی دولایه، از سه لایه قیر و دو لایه گونی استفاده می شود و ترکیب بسیار قوی و نفوذ ناپذیری در مقابل نفوذ آب تشکیل خواهد داد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با نحوه اجرای قیرگونی آشنا نموده و درباره تفاوت های قیرگونی دولایه و تک لایه، توضیحاتی را ارائه دهیم. همچنین درباره شرکت عایق نوین، که یکی از برترین شرکت های ایرانی در زمینه فروش عایق های ساختمانی می باشد، صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

قیرگونی دولایه چگونه اجرا می شود؟

برای اجرای قیرگونی روی بام خانه ها، ابتدا بایستی قیری که به صورت جامد است، با استفاده از شعله آتش ذوب شده و حالت مذاب به خود بگیرد. همچنین برای اجرای قیرگونی، به گونی های مخصوص قیرگونی نیاز است که باید پیش از اجرای فرآیند قیرگونی کردن، این مصالح آماده شوند. برای اجرای قیرگونی دولایه، در ابتدا باید یک لایه قیر مذاب، روی سطحی که قرار است قیرگونی روی آن انجام شود، کشیده شود و سپس بلافاصله و پیش از سرد شدن قیر، روی آن گونی قرار داده شود تا کاملا به آن بچسبد. پس از قرار دادن گونی روی قیر، و چسبیدن گونی به قیر زیرین، سپس باید یک لایه قیر مذاب دیگر روی گونی کشیده شود. در مورد قیرگونی تک لایه، پس از کشیدن لایه قیر دوم روی گونی، عملیات قیرگونی به اتمام خواهد رسید. حال آن که در مورد قیرگونی دولایه مراحل قیرگونی ادامه دارد.

در قیرگونی دولایه، پس از اینکه روی گونی، قیر مذاب ریخته شد و کاملا به آن چسبید، دوباره روی قیر مذاب یک لایه گونی دیگر قرار داده می شود و روی این لایه گونی نیز، دوباره قیر مذاب ریخته می شود. بنابراین قیرگونی دولایه، سه لایه قیر مذاب و دولایه گونی دارد که به همین دلیل است که امروزه قیرگونی دولایه به مراتب از نوع تک لایه آن بیشتر اجرا می شود و طرفداران بیشتری دارد.

 

قیرگونی دولایه-عایق نوین

 

درباره شرکت عایق نوین

شرکت عایق نوین، همانطوری که گفته شد، یکی از برترین شرکت های ایرانی می باشد که در زمینه فروش محصولات عایق کاری ساختمان ها، از جمله ایزوگام و قیرگونی، چند سالی است که به عنوان یکی از معروف ترین شرکت های ایرانی شناخته شده و طرفداران و مشتریان بسیاری از سراسر کشور دارد.

 

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با نحوه اجرای قیرگونی آشنا نموده و درباره قیرگونی دولایه و تفاوت آن با قیرگونی تک لایه، توضیحاتی را ارائه دهیم. امیدواریم این مقاله توانسته باشد رضایت شما را جلب نماید.

 

 

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *