قیرگونی سرویس ها

قیرگونی سرویس ها، یک روش عایق کاری بوده و برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب در صنعت ساختمان سازی به کار گرفته می شود. برای قیرگونی سرویس های بهداشتی؛ باید دقت لازم به عمل آورده شود و از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت استفاده گردد؛ تا نتیجه درست را به همراه داشته باشد.

 

قیرگونی سرویس بهداشتی به چه صورت انجام می شود؟  

برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت در سرویس بهداشتی؛ لازم است که برای کف و دیوارها، قیرگونی انجام شود. از این رو قیرگونی سرویس در دو مرحله کلی انجام می گیرد. یک مرحله برای کف و یک مرحله اجرای قیرگونی برای دیوار. البته برخی افراد نیز قیرگونی کف و دیوار را در یک مرحله و به صورت یکباره انجام می دهند.

اما توصیه ما همواره بر این است که این کار دو مرحله انجام شود و در ابتدا؛ قیرگونی و کاشی کاری دیوارها انجام شده و سپس به سراغ قیرگونی کف برویم.
بدین شکل پس از انجام قیرگونی دیوارها، کاشی کاری دیوار انجام شود. بلافاصله پس از این مرحله، قیرگونی کف سرویس بهداشتی اجرا شود. در مرحله آخر نیز؛ سرامیک کف سرویس بهداشتی پس از قیرگونی آن صورت گیرد.

در نحوه اجرای قیرگونی کف و دیوارهای سرویس بهداشتی کمی تفاوت وجود دارد. کف سرویس بهداشتی از آنجا که بیشتر با آب در تماس است؛ باید با ضخامت بیشتری، قیرگونی برای آن انجام شود.

در قیرگونی سرویس ها برای کف و زمین آن، باید قیرگونی دولایه و یا حتی سه لایه استفاده شود. برای قیرگونی دو لایه چندین لایه قیر و گونی روی هم قرار می گیرد و ضخامت آن افزایش پیدا می کند و بدین شکل می تواند به خوبی مانع نفوذ آب شود.

برای قیرگونی دیوار؛ نیز می توان از روش دو لایه و سه لایه استفاده شود. اما روش سه لایه ضرورتی ندارد و بیشتر برای دیوارهای سرویس بهداشتی از قیرگونی دو لایه و یا تک لایه استفاده می شود.

 

قیرگونی-سرویس-ها-عایق-نوین

 

نکات مهم در اجرای قیرگونی سرویس ها

همان طور که اشاره کردیم؛ قیرگونی سرویس ها در صورتی می تواند مفید واقع شود و ساختمان را در برابر نفوذ آب، حفاظت کند که به درستی انجام گیرد. برای اجرای درست آن رعایت چند نکته ضروری است که هر نصاب و مجموعه حرفه ای آنها را در عایق کاری و قیرگونی سرویس ها به کار می گیرد. این نکات به شرح زیر می باشد.

قبل از قیرگونی باید زیرسازی انجام شود. زیرسازی به افزایش مقاومت در برابر نفوذ آب کمک زیادی می کند و احتمال نم دادن در سرویس های بهداشتی را به میزان زیادی کاهش می دهد. زیرسازی با استفاده ملات تشکیل شده از ماسه و سیمان انجام می شود.

پس از خشک شدن کامل ملات و زیرساز، قیرگونی انجام می گردد.

اولین لایه قیر استفاده شده برای عایق بندی؛ قیر سفت و خیلی غلیظی نیست. اما برای لایه های دوم و یا سوم قیرگونی سرویس ها از قیر کمی سفت تر و غلیظ همراه با قیر رقیق استفاده می شود.

 

مجموعه عایق نوین با دارا بودن سالها تجربه در زمینه اجرای انواع عایق بندی از جمله قیرگونی سرویس ها، همواره بهترین خدمات را با رعایت استانداردها ارائه کرده است و توانسته رضایت مشتریان را کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.