ایزوگام عایقی برای دوام ساختمان

ایزوگام یک پوشش بسیار مناسب در برابر نفوذ رطوبت است‌‌.‌‌ این مواد سال‌ها است که جایگزین قیر‌ شده تا قسمت‌های مختلف ساختمان‌ها از جمله سقف‌‌،‌‌ استخر‌‌،‌‌ توالت و غیره را پوشش دهد‌‌.‌‌ در گذشته‌‌،‌‌ انواع مختلفی از قیر مصنوعی و طبیعی گزینه خوبی برای عایق بندی قسمت‌های مختلف ساختمان بود‌‌.‌‌ که زحمت و هزینه زیادی داشت. اما امروزه با توجه به مقاومت و نصب آسان‌‌تر و همچنین قیمت ایزوگام که کاملا به صرفه است، به اولین انتخاب سازندگان ساختمان تبدیل شده‌ و طرفداران بسیاری پیدا کرده اند‌‌.

ایزوگام چیست؟

ایزوگام‌‌‌‌،‌‌ نام تجاری نوعی عایق ضد رطوبت آماده برای پوشش سقف‌‌،‌‌ استخر و غیره است که از نفوذ آب جلوگیری‌ می‌کند‌‌.‌‌ عایق رطوبت پیش ساخته (ایزوگام)‌‌‌‌،‌‌ دارای ساختار کامپوزیتی شامل دو لایه بافت و پلی استر است که اشباع شده و آغشته به قیر تقویت شده توسط پلیمرهای S‌‌. B‌‌. S و A‌‌. P‌‌. P است‌‌. همچنین قیمت ایزوگامی که خریداری می‌کنید به این مواد و کیفیت آن بستگی دارد.

انواع و مقایسه کیفیت و قیمت ایزوگام

امروزه این محصولات با مشخصات مختلفی تولید‌ می‌شوند‌‌.‌‌ اما در یک طبقه بندی کلی‌ می‌توان دو نوع ایزوگام دمیده شده و ایزوگام پلیمری را شناسایی کرد‌‌.

قیمت ایزوگام - عایق نوین

ایزوگام دمیده شده

نوع تولید شده به صورت دمیده روش قدیمی تولید است‌‌.‌‌ به همین دلیل‌‌‌‌،‌‌ کیفیت آن معمولاً کمی پایین‌ می‌آید و البته قیمت ایزوگام تولیدی به این روش نیز پایین است‌‌.‌‌ در این روش تولید‌‌،‌‌ ماده اصلی قیر دمیده است‌‌.‌‌ قیر دمیده نوعی قیر است که با دمیدن هوای گرم به مازوت یا روغن کوره تولید‌ می‌شود‌‌. بافت‌‌،‌‌ لایه آلومینیوم‌‌،‌‌ پودر تالک‌‌،‌‌ گونی پلاستیکی‌‌،‌‌ پلی استر‌‌،‌‌ کاه و مواد APP با درجه‌های مختلف کیفیت از دیگر قسمت‌های ایزوگام دمیده شده است‌‌.‌ که در کیفیت‌های مختلف ارایه می‌شود و همین تاثیر بسیاری روی قیمت ایزوگام دمیده دارد. دلیل پایین بودن کیفیت و دوام این محصول‌‌،‌‌ کمبود قیر تولید شده است‌‌.

قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام

 

ایزوگام پلیمری

نوع دوم این محصول به عنوان ایزوگام پلیمری شناخته‌ می‌شود‌‌.‌‌ به طور خلاصه‌‌،‌‌ تفاوت اصلی در کیفیت و قیمت ایزوگام در استفاده از قیر است‌‌. ‌‌در این محصول از قیر تصفیه شده استفاده‌ می‌شود‌‌.‌‌ قیر پالایشگاه حدود ۷۰٪ از مواد اولیه موجود در ایزوگام پلیمری را تشکیل‌ می‌دهد‌‌.‌‌ بنابراین‌‌،‌‌ کیفیت بالای آن نقش مهمی در کیفیت نهایی محصول و قیمت ایزوگام پلیمری خواهد داشت‌‌. قیر پالایشگاه به دلیل استخراج در برج تقطیر پالایشگاه‌‌،‌‌ از خلوص بالاتری برخوردار است‌‌.‌‌ در این فرآیند مواد افزودنی مختلفی مانند بنزین‌‌،‌‌ روغن گاز‌‌،‌‌ روغن لامپ‌‌،‌‌ روغنهای سبک‌‌،‌‌ حلالهای نفت و‌‌‌‌. ‌‌. ‌‌.‌‌ از روغن خام جدا‌ می‌شوند‌‌.‌‌ قیر تصفیه شده مورد استفاده در این محصول در نهایت نیمه جامد است‌‌.

قیمت ایزوگام

ویژگی‌های ایزوگام

غشاهای قیری در ایزوگام با یک دمنده گرم‌ می‌شوند و از نقاط پایین شروع‌ می‌شوند و به سطح‌ می‌چسبند‌‌،‌‌ بنابراین هیچ اتصالی در برابر جریان آب وجود ندارد‌‌.‌‌ این فیلم که قسمت داخلی غشا را پوشش‌ می‌دهد در اثر تماس با شعله ذوب‌ می‌شود و اتصال غشاهای قیری به سطح را تسهیل‌ می‌کند‌‌.‌‌ نمدهای غشای مجاور باید با عرض تقریبی ۱۰ سانتی متر بر یکدیگر همپوشانی داشته باشند‌‌.‌‌ به محض اینکه غشاهای قیری گذاشته شد‌‌،‌‌ اتصالات به ویژه با یک منفجر درمان‌ می‌شوند و با فشار دادن با رول آهن مهر و موم‌ می‌شوند‌‌،‌‌ تا از اتصال خوب اطمینان حاصل شود‌‌.‌‌ در جاهایی که از غشاهای قیری با تراشه استفاده‌ می‌شود‌‌،‌‌ فرآیند اتصال در مناطق با هم تداخل‌ می‌یابد‌‌،‌‌ باعث از دست رفتن قابل توجه تراشه‌ها‌ می‌شود‌‌.‌‌ برای اطمینان از کافی بودن محافظت از پوشش در برابر اشعه ماورا بنفش‌‌،‌‌ یک پوشش با ISOFLEX در تمام طول اتصالات توصیه‌ می‌شود‌‌. هر چند این روش قیمت ایزوگام را بالا می‌برد اما برای جلوگیری از پوسیدگی ایزوگام بسیار موثر است.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با قیرگونی و روش انجام آن 

برای ایجاد ضد آب‌‌،‌‌ عایق رطوبتی حدود ۵۰ سانتی متر تا کناره‌های سطوح عمودی (پارکت‌ها‌‌،‌‌ پله‌ها‌‌،‌‌ انتها و غیره) امتداد یافته است‌‌.‌‌ توصیه‌ می‌شود که لبه‌های غشاهای قیری با نوارهای آلومینیوم به ضخامت ۲ میلی متر و عرض ۳ سانتی متر به سطوح عمودی ثابت شوند‌‌.‌‌ برای بستن آن‌ها از میخ و واشر گالوانیزه استفاده‌ می‌شود‌‌.‌‌ فضای بین نوار و سطح عمودی باید با ماستیک مخصوص قیر ISOMAC مهر و موم شود‌‌.‌‌ ویژگی‌های برتر ایزوگام به شرح زیر است:

 • دارای گواهینامه موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و با مارک استاندارد B‌‌. P‌‌. P به بازار عرضه‌ می‌شود و قیمت ایزوگام با وجود داشتن این استاندارد‌ها بسیار به صرفه است.
 • عایق کامل برای سقف ساختمان است
 • وزن کم که گاه باعث تغییر در قیمت ایزوگام می‌شود، از تحمیل بار اضافی روی سقف جلوگیری‌ می‌کند‌‌ و خسارات جانی و مالی ناشی از خطرات احتمالی مانند زمین لرزه را کاهش دهد
 • نیازی به برف روبی نیست
 • مقاومت عالی در برابر سرما و گرما
 • مقاوم در برابر اسیدها‌‌‌‌،‌‌ گازهای سمی و اشعه ماورا بنفش
 • کاربرد آن منجر به آلودگی هوا نمی‌شود
 • نصب سریع و آسان
 • ساخته شده در رنگ‌های مختلف‌‌‌‌،‌‌ پوشش‌‌‌‌،‌‌ ابعاد و ضخامت با توجه به تقاضای مشتری که یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت ایزوگام است.
 • قابلیت ترمیم در هر شرایطی
 • تا ۱۰ سال تضمین کیفیت که این نیز بر قیمت تاثیر می‌گذارد
 • بیمه طولانی مدت ۱۲-۵ سال

[/vc_column_text][vc_toggle title=”ایزوگام چه مدل هایی دارد؟”]ایزوگام به طور کلی به دو دسته ایزوگام دمیده شده و پلیمری تقسیم می شود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”آب بندی و عایق بندی استخر چگونه است؟”]آب بندی و عایق بندی استخرها و دیواره‌های آن‌ها بسیار مهم است و برای گرفتن بهترین نتیجه در سریع‌ترین زمان‌ می‌توانید از انواع ایزوگام فویل‌دار برای این منظور استفاده کنید‌‌.[/vc_toggle][vc_toggle title=”ایزوگام چیست؟”]ایزوگام‌‌‌‌،‌‌ نام تجاری نوعی عایق ضد رطوبت آماده برای پوشش سقف‌‌،‌‌ استخر و غیره است که از نفوذ آب جلوگیری‌ می‌کند‌‌.‌‌[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نکات کلیدی در مورد خرید و قیمت ایزوگام

آب بندی و عایق بندی استخرها و دیواره‌های آن‌ها بسیار مهم است و برای گرفتن بهترین نتیجه در سریع‌ترین زمان‌ می‌توانید از انواع ایزوگام فویل‌دار برای این منظور استفاده کنید‌‌. کیفیت و قیمت ایزوگام فویل‌دار برند‌های ایرانی طوری است که ارزش خرید دارد. ایزوگام فویل ساده در سال‌های اخیر به خوبی کار کرده است و برای عایق بندی استخرهای شنا از بهترین انواع ایزوگام دو لایه استفاده‌ می‌شود‌‌.‌‌ در حال حاضر شرکت پارمیس بام دلیجان محصولات خود را در این زمینه بهبود بخشیده است و با تولید ایزوگام طرح‌دار‌ این امکان را فراهم کرده تا با قیمت ایزوگام نه چندان زیاد، دیوارها و کف استخرها را تا حد ممکن با حفظ زیبایی عایق بندی کنید‌‌.

 • ایزوگام استخر باید در برابر رطوبت بسیار مقاوم باشد‌‌.
 • باید با بهترین قیر تصفیه خانه تولید شود که هم چسبندگی داشته باشد و هم مقاومت بالایی داشته باشد‌‌.
 • باید بتواند در برابر گرما و سرما مقاومت کند‌‌.
 • ایزوگام استخر باید با استانداردهای روز جهانی مطابقت داشته باشد‌‌.
 • پوشش و پوشش فویل باید مقاومت بالایی داشته باشد‌‌.
 • قیمت ایزوگام مورد نظر از اهمیت ویژه‌‌‌ای برخوردار است و باید با ضمانت به فروش برسد‌‌.

قیمت ایزوگام

نوع پوشش و تاثیر آن روی قیمت ایزوگام

دسته دیگر این محصول در نوع پوشش است‌‌.‌‌ ایزوگام‌ها با پوشش‌های مختلف تولید‌ می‌شوند‌‌ و این خود باعث تفاوت قیمت ایزوگام می‌شود. روکش آلومینیوم‌‌‌‌،‌‌ روکش سنگریزه و روکش ساده متداول‌‌ترین هستند‌‌.‌‌ مدل‌های آلومینیومی روکش شده برای سقف‌ها و مکان‌هایی که در معرض تابش مستقیم آفتاب هستند مناسب است‌‌.‌‌ این پوشش نور خورشید را منعکس‌ کرده و گرمای کم‌تری ایجاد‌ می‌کند و باعث می‌شود ایزوگام آسیب‌ نبیند.

مدل‌های بدون پوشش که قیمت ایزوگام در این حالت کم‌تر است، برای مکان‌هایی که قابل مشاهده نیستند و‌‌ به عنوان عایق برای سرویس‌های بهداشتی و غیره استفاده‌ می‌شود‌‌.‌‌ سرانجام‌‌،‌‌ سنگریزه‌ها انتخاب خوبی برای محله‌های شلوغ هستند‌‌.‌‌ این پوشش‌ها از زیبایی بیش‌تری برخوردار بوده و همچنین در برابر فشار ثابت مقاومت بیش‌تری دارند‌‌. قیمت ایزوگام سنگریزه‌ای در صورت خرید ایزوگام به صورت عمده، مقرون به صرفه‌‌تر است و این امر موجب‌ می‌شود که در قیمت‌ ایزوگام برای خریدار تخفیف‌ هم اعمال شود‌‌.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

برای تماشای ویدئوی زیر، لطفا فیلترشکن خود را روشن کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

تماس با ما