[vc_row][vc_column][vc_column_text]

قیرگونی در تهران

امروزه همه افراد می‌خواهند از لوازم و مصالحی مثل ایزوگام و قیرگونی استفاده کنند تا ساختمان‌ها در برابر نور خورشید، آب و هوای متفاوت و … مقاوم باشند. مقاومت ایزوگام و قیرگونی در تهران پشت بام بستگی به نحوه نصب آن دارد.

قیرگونی تلفیقی از قیر و گونی است که در عایق کاری نقش مهمی دارد. قیر در مقابل نفوذ آب مقاوم است و گونی نقش تثبیت‌کنندگی، انسجام و یکنواختی دارد. قیر گونی در تهران به دو شکل تک لایه و دو لایه اجرا می‌شود. قیر گونی یک لایه شامل یک ورقه گونی با دولایه قیرپاشی در زیر و روی آن است. قیروگونی دولایه در لایه اول قیر، لایه دوم گونی،لایه سوم قیر، لایه چهارم گونی و روی آن هم قیراندود می‌شود. ضخامت لایه‌های قیروگونی حدود ۲ تا ۴ سانتی‌متر است که بسته به کاربرد و لایه های آن متغیر می‌باشد.

نحوه اجرای قیرگونی در تهران

روش‌های نصب قیرگونی در تهران بر روی پشت بام‌ها مختلف است و اصولاً از چند لایه برای نصب آن استفاده می‌شود و در هنگام روی هم قرار دادن لایه‌ها، از آسفالت داغ، آسفالت سرد و یا چسب مخصوص استفاده می‌شود. در ساختمان‌های قدیمی از قیرگونی سبک‌تری برای پشت بام استفاده می‌شود و برای یکدست‌سازی از مواد ضدآب و ضد هوا استفاده می‌شود اما در ساختمان‌های مدرن از قیرگونی‌های هشت تا ده فوتی استفاده می‌شود. ضخامت قیرگونی پشت بام حدودا دو تا سه سانتی‌متر است و وجود الیاف در قیرگونی موجب استحکام و مقاومت آن بر روی سطح دیوار یا سقف و باعث ثبیت آن می‌شود..

قیمت قیر در تهران

 • قیمت قیر۶۰/۷۰ خالص پالایشگاهی بشکه ای ۲۲۰ لیتری (وزن خالص قیر حدود ۱۸۵ کیلوگرم)۵۷۰۰۰۰ تومان
 • قیمت قیر مخلوط پالایشگاهی بشکه ای ۲۲۰ لیتری (وزن خالص قیر حدود ۱۸۵ کیلوگرم) ۵۸۰۰۰۰ تومان
 • قیمت قیر سفت کارتنی ۱۱کیلوگرمی ۴۰۰۰۰ تومان
 • قیر حلب ۱۷ کیلویی ۴۵۰۰۰ تومان
 • قیر مخلوط ۱۷ کیلویی ۴۵۰۰۰ تومان

قیرگونی در تمام مناطق تهران

قیمت قیرگونی در تهران همراه با اجرا، بصورت یک لایه ۲۸ هزار تومان و دولایه ۵۰ هزار تومان است. قیمت‌ها برای متراژهای بیشتر از ۵۰ مترمربع بوده و قیمت نصب برای متراژهای کمتر به صورت توافقی است.

 

قیرگونی در تهران - عایق نوین

 

قیمت اجرای قیرگونی در تهران

شرایط جوی اجرا باید مناسب باشد و در بارش سرما و گرمای بیش از حد اجرا نشود. قیر باید به اندازه‌ای روان شود که گرانروی آن مناسب پوشش عایق باشد. قیمت اجرای قیرگونی در تهران بسته به متراژ های مختلف، متفاوت است.

مزایا و معایب قیرگونی در تهران

مزایا: عمر مفید طولانی، یکپارچی عایق بندی، نفوذ ناپذیری بالا و استحکام از مزایای این نوع عایقکاری است.

از معایب قیروگونی در تهران نیز می‌توان به آلودگی هنگام اجرا، پرخطر بودن اجرا و تا حدودی قیمت بالای آن نسبت به ایزوگام است.

مناطقی که تجمع آب دارند مانند سرویس‌های بهداشتی بهتر است با قیروگونی عایق شوند.

مقایسه قیرگونی با ایزوگام

از جمله مصالحی که برای مقاوم ‌سازی ساختمان در برابر رطوبت و ضدآب ساختن آن استفاده می‌شوند، ایزوگام و قیرگونی هستند.

مقایسه ایزوگام و قیرگونی در روش نصب

از جمله معیارهای مقایسه ایزوگام و قیرگونی  تفاوت روش نصب آن‌ها است. نصب ایزوگام به مراتب ساده‌تر از نصب قیرگونی است. با در اختیار داشتن ایزوگام، مواد چسبی و زیر ساز مخصوص و مشعل مخصوص نصب ایزوگام، می‌توانید به سادگی ایزوگام را نصب کنید. در هنگام نصب ایزوگام به اندازه نصب قیرگونی، محیط اطراف کثیف نمی‌شود و همین امر در مقایسه ایزوگام و قیرگونی در تهران، نکته مثبتی است که می‌تواند موجب افزایش مصرف ایزوگام شود.

 

برای اطلاع و یا سفارش ایزوگام در کرج کلیک کنید

 

مقایسه ایزوگام و قیرگونی در تعداد لایه‌ها

یکی از نکاتی که باید در مقایسه ایزوگام و قیرگونی به آن توجه شود، تعداد لایه‌های تشکیل‌دهنده آن‌ها است. اصولاً برای کارآمد کردن قیرگونی در تهران، تعداد لایه‌های آن را افزایش می‌دهند. برای مثال، انواع مختلف قیرگونی شامل موارد زیر می‌شود:

 • قیرگونی دو لایه قیر و یک لایه گونی
 • قیرگونی سه لایه قیر به همراه گونی درجه یک

مقایسه ایزوگام و قیرگونی در قیمت آن‌ها

یکی از معیارهای مقایسه ایزوگام و قیرگونی در تهران، قیمت این دو محصول است. قیمت ایزوگام نسبت به قیمت قیرگونی ارزان‌تر است. البته قیمت قیرگونی در تهران و قیمت ایزوگام با توجه به نوع آن‌ها، تعداد لایه‌ها و مواد اضافی که در هنگام نصب به آن‌ها اضافه می‌کنند، متفاوت است.

مقایسه ایزوگام و قیرگونی در وزن

در مقایسه ایزوگام و قیرگونی در مقدار وزن آن‌ها، باید به ضخامت و تعداد لایه‌ها و مواد به کار رفته در این دو مواد توجه کنیم. به صورت کلی ایزوگام سبک‌تر از قیرگونی است و ضخامت کمتری نسبت به قیرگونی در تهران دارد.

 

بیشتر بخوانیم : جدول قیمت انواع ایزوگام 

 

مقایسه ایزوگام و قیرگونی در میزان مقاومت در برابر رطوبت

از جمله مهم‌ترین معیارهای مقایسه ایزوگام و قیرگونی در تهران، توجه به مقاومت آن‌ها در برابر رطوبت است. علت اصلی ایزوگام کشی و استفاده از قیرگونی در ساختمان‌ها، جلوگیری از نفوذ رطوبت به درون ساختمان و لایه‌های ساختمانی و مصالح است. مقاومت ایزوگام در برابر رطوبت نسبت به قیرگونی بیش‌تر است.

 

قیرگونی در تهران - عایق نوین

 

استاندارد اجرای قیرگونی

معمول‌ترین روش آب‌بندی بام‌ها و سایر قسمت‌های ساختمان، استفاده از قیرگونی در تهران است که در استاندارد شماره ۱۳۴۵-۲۱۱ مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، تحت عنوان عایقکاری ساختمان به وسیله قیر جزئیات آن شرح داده شده است. در عایقکاری با قیر و گونی رعایت نکات زیر علاوه بر مراعات مفاد استاندارد ۲۱۱ الزامی است.

 • توجه داشته باشید که عایقکاری به هنگام بارندگی مجاز نیست.
 • عایقکاری بر روی سطوح مرطوب مجاز نیست، زیرا در غیر این صورت حباب‌هایی در زیر قشر عایقکاری تشکیل می‌شود که با گرم و سرد شدن هوا و حرکات جزئی اجزای ساختمان و یا وارد شدن ضربه به سطوح عایق، ممکن است دچار پارگی و صدمه گردند.
 • قیرهای جامد را تا هنگامی که گرم و روان اند، باید به مصرف رساند.
 • عایقکاری در دمای کمتر از ۴+ درجه سلسیوس، نباید انجام شود.
 • راه رفتن روی سطوح عایقکاری شده و مصالح عایق پیش‌ساخته، باید با احتیاط و با استفاده از کفش‌های بدون میخ انجام شود، در صورتی که کفش مخصوص در دسترس نباشد، می‌توان با یک قطعه گونی زیر و روی کفش‌های عادی را پوشاند و از آن‌ها استفاده کرد.

 

بیشتر بخوانیم : آشنایی با ایزوگام و انواع آن

 

برای تماشای ویدئوی زیر، لطفا فیلترشکن خود را روشن کنید.

 

سوالات متداول

۱
قیمت اجرای قیرگونی در تهران بسته به متراژ های مختلف، متفاوت است.
۲استاندارد هایی که در رابطه با قیرگونی باید رعایت شود چیست ؟

 • توجه داشته باشید که عایقکاری به هنگام بارندگی مجاز نیست.
 • عایقکاری بر روی سطوح مرطوب مجاز نیست، زیرا در غیر این صورت حباب‌هایی در زیر قشر عایقکاری تشکیل می‌شود که با گرم و سرد شدن هوا و حرکات جزئی اجزای ساختمان و یا وارد شدن ضربه به سطوح عایق، ممکن است دچار پارگی و صدمه گردند.
 • قیرهای جامد را تا هنگامی که گرم و روان اند، باید به مصرف رساند.
 • عایقکاری در دمای کمتر از ۴+ درجه سلسیوس، نباید انجام شود.

۳انواع مختلف قیرگونی کدام است ؟

 • قیرگونی دو لایه قیر و یک لایه گونی
 • قیرگونی سه لایه قیر به همراه گونی درجه یک

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

تماس با ما