نصب ایزوگام روی شیروانی

نصب ایزوگام روی شیروانی به علت حالت‌ و شکل‌ های گوناگونی که دارد، می‌ تواند تا حدودی سخت باشد و از این رو حساسیت و دقت زیادی را بخواهد. بعضی از حالت های فیزیکی شیروانی‌ ها به شکل سینوسی بوده و بعضی هم مستطیلی شکل می‌ باشند. به همین دلیل ایزوگام کردن شیروانی را باید به دست افراد با تجربه و کاردان این حرفه محول کرد تا ایزوگام شما دوام و عمر مفیدی داشته و مشکلی برای آن ایجاد نشود.

نصب ایزوگام روی شیروانی

عایق کاری ایزوگام روی شیروانی توسط نمایندگی عایق نوین

در گذشته سقف های شیروانی اغلب در مناطق پربارش بخصوص در شمال کشور معمول بود، ولی امروزه با گذشت زمان کارایی این مدل سقف ها در مناطق دیگر بیشتر جای خود را به زیبایی ساختمان و منازل داده اند. بنابر این مسئله در کلیه مناطق کشور عایق کاری ایزوگام روی شیروانی توسط نمایندگی عایق نوین نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ولی توجه داشته باشید که هر زیبایی، مشکلات خاص خود را به همراه دارد، به این دلیل که پیش از نصب ایزوگام در این قسمت، باید به نکاتی دقت و آن ها را رعایت نمود، چرا که انواع شیروانی شیب و شکل و شمایل مختلفی دارند. شما همواره می توانید با رعایت این نکات عایق مناسبی روی شیروانی خود داشته باشید.شما می تواید جهت هر گونه سوال با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نصب ایزوگام روی انواع مختلف شیروانی

لازم است بدانید که ایزوگام یک ورق است، که از یک لایه الیاف و تیشو یا پشم شیشه متشکل شده، که این لایه را در برابر رطوبت و نفوذ آب با استفاده از قیر صنعتی و یا قیر طبیعی مقاوم کرده اند، همچنین به علت دوام ایزوگام در برابر نور مستقیم خورشید یک لایه فویل آلومینیومی نیز روی آن نصب شده، که این فویل هم موجب می شود تا گرما به داخل آن نفوذ نکرده، در نتیجه همه این موارد سبب شده اند تا ایزوگام، به عنوان یک عایق مناسب جهت شیروانی مورد استفاده قرار بگیرد. نصب ایزوگام روی انواع مختلف شیروانی به شرح زیر می باشد:

  • ایزوگام روی شیروانی آهنی:

اگر شیروانی منزل شما آهنی باشد، بنابراین نصب ایزوگام بر روی آن گزینه بسیار مناسبی جهت جلوگیری از ورود سرما و گرما به داخل ساختمان می باشد. علاوه بر این به دلیل وجود پشم شیشه در ایزوگام، این سقف آهنی می‌ تواند علاوه بر عایق حرارتی، عایق صوتی خوبی نیز بوده و از عبور صدا نظیر صدا های رعد و برق، بارش شدید باران و یا تگرگ تا حد بسیار زیادی جلوگیری به عمل آورد.

  • ملات سیمان شیروانی:

یکی از جمله راه های دیگری که می‌ تواند موجب آسان تر شدن عملیات نصب ایزوگام بر روی شیروانی شود، صاف و یکدست بودن سطح شیروانی به وسیله‌ ی ملات سیمان می باشد. این امر موجب شده تا راه اندازی ایزوگام بر روی شیروانی راحت‌ تر شده و ایزوگام به طور عالی بر روی سطح بچسبد و در نتیجه باعث بازدهی و دوام عایق شود.

  • توری مرغی پیش از عایق کاری:

اگر جنس شیروانی ساختمان شما از فلز است، جهت اجرای این کار می‌ توان از توری مرغی و یا توری PLC به منظور مسطح و یکنواخت کردن سیمان روی شیروانی استفاده نمو . چرا که ملات سیمان روی فلز نچسبیده و با انجام این‌ کار عملیات نصب بدون ایجاد هیچ نوع مشکلی انجام می‌ شود.

علل نصب ایزوگام بر روی شیروانی

ما در اینجا می خواهیم به علل نصب ایزوگام بر روی شیروانی بپردازیم و اینکه آیا خوب است یا نه؟ شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید، در ادامه با ما همراه باشید تا برای پاسخ به این پرسش دلایل مختلف را با هم بررسی کنیم.

  • ایزوگام شیروانی، ممانعت از به هدر رفتن انرژی:

در حال حاضر با توجه به اهمیت انرژی، هدر رفتن آن به مسئله مهمی تبدیل شده است. همگی ما ایزوگام را به عنوان یک عایق رطوبتی می شناسیم، ولی در واقع پشم شیشه موجود در آن سبب می شود تا ایزوگام علاوه بر خاصیت عایق بودن، یک عایق سرما و گرما نیز محسوب شود. بنابراین صرفه جویی در مصرف انرژی موجب می شود تا ضمن ذخیره انرژی برای نسل های بعد، در مصارف هزینه ها نیز صرفه جویی شود.

  • ایزوگام شیروانی یک عایق ضد صدا:

به طور حتم شیروانی زیبایی خاصی دارد که نمی توان آن را انکار کرد. ولی یکی از عمده مشکلات اصلی آن در زمان های بارش باران است که صدای قطرات باران با صدای بلندی به شیروانی برخورد می کنند و موجب می شوند تا صدایی بسیار آزار دهنده ایجاد کنند. شما می توانید با ایزوگام کردن شیروانی خود این صدا ها را به طور محسوس کم کنید، در نتیجه با عایق کاری شیروانی خود موجب کم شدن صدا در ساختمان می شوید.

  • ایزوگام شیروانی به عنوان عایق ضد رطوبت:

اگر ساختمان شما دارای شیروانی است و هنوز آن را عایق کاری نکرده اید، باید تا پیش از شروع بارندگی آن را ایزوگام نمایید، چرا که بارش برف و باران موجب نفوذ آب از روزنه های شیروانی و جاهایی که شیروانی ها به هم وصل شده است می شود.

نکات ایمنی در زمان نصب ایزوگام روی شیروانی

  • یکی از مهم ترین نکات ایمنی در زمان نصب ایزوگام روی شیروانی مهارت نصاب می باشد. یک نصاب ایزوگام کار متخصص جهت ایزوگام کاری شیروانی باید حرارت را بیشتر بر روی ایزوگام بگیرید، زیرا اگر حرارت بر روی شیروانی باشد، به علت وجود پشم شیشه در شیروانی موجب آتش سوزی می شود.
  • از دیگر نکاتی که در این حیطه باید رعایت کرد، زمان جابجا شدن بر روی شیروانی می باشد که باید از روی ستون ها حرکت نمود. تا هیچ مشکلی پیش نیامده و اینکه شما می توانید برای اطمینان کامل نیز از تخته بنایی استفاده نمایید.
  • توجه کنید که یکی از نکات ایمنی که نصاب باید در زمان ایزوگام کاری رعایت کرد، استفاده از طناب می باشد و توجه داشته باشید که هر چه شیب شیروانی بیشتر باشد، ضرورت استفاده از طناب نیز بیشتر می باشد.

قیمت ایزوگام بر روی شیروانی

قیمت ایزوگام بر روی شیروانی به نوع انتخاب شما بستگی دارد، چرا که انواع ایزوگام دولایه، سه لایه، ساده، فویل دار، بدون فویل و یا طرح دار هر کدام دارای قیمت منحصر به فردی بوده و بر روی قیمت ایزوگام کاری تاثیر گذار می باشند.شما مشتریان گرامی می توانید جهت استعلام از قیمت و مشاوره رایگان با مشاوران ما، با استفاده از شماره تلفن های موجود در سایت کمک بگیرید.

بهترین ایزوگام کاربردی برای عایق کاری شیروانی در کرج

تمامی اهالی محترم استان البرز می توانند جهت انتخاب بهترین ایزوگام کاربردی برای عایق کاری شیروانی در کرج به شرکت عایق نوین مراجعه نمایند.این نمایندگی تمامی نکاتی را که باید در زمان نصب و خرید ایزوگام رعایت نمود، را به صورت کاملی در سایت خود ذکر کرده است. که لازم است شما پیش از خرید ایزوگام، نگاهی به آن بیندازید تا مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

همواره انتخاب یک ایزوگام مناسب برای نصب بر روی شیروانی اهمیت زیادی دارد، تا ساختمان شما مجهز به یک نصب بی نقص بوده و يا اینکه شما با یک بار هزینه دیگر نیاز نباشد که مجددا مجبور به صرف هزینه اضافی شوید.توجه داشته باشید که ایزوگام مصرفی برای شیروانی یک ایزوگام ضخیم باید باشد.

شما می توانید از ایزوگام های دولایه و یا سه لایه برای این عملیات استفاده نمایید، در صورتی که برای شما زیبایی عایق نیز اهمیت دارد می توانید از ایزوگام های طرح دار نیز استفاده نمایید.لازم به ذکر است، که به این نکته دقت فرمایید در صورتی که کیفیت و کارایی ایزوگام شما خوب نباشد، فرقی نمی کند که شما چه نوع ایزوگامی را انتخاب می کنید.

نصب و اجرای ایزوگام بر روی شیروانی در تمام مناطق تهران

نصب و اجرای ایزوگام بر روی شیروانی در تمام مناطق تهران از جمله راه آهن، رجایی، باغ آذری، خزانه، نازی آباد، جوادیه، آذری، ابوذر غربی، زمزم، قزوین، گلچین، شهرک دریا، تهرانسر غربی، ویلا شهر، شهرک 22 بهمن، شهرک دانشگاه شریف، شهرک شهرداری، وردآورد، شهرک غزالی، شهرک دانشگاه، چیتگر شمالی، چیتگر جنوبی، شهرک پاسداران، تهرانسر مرکزی، بلورسازی، جلیلی، زهتابی، سجاد، وصفنارد، مقدم، تولیدارو، یافت آباد شمالی، یافت آباد جنوبی، خلیج فارس شمالی، خلیج فارس جنوبی، اتوبان آزادگان، خلیج فارس، شهرک صاحب الزمان، شهرک ولیعصر، شمس آباد، هفده شهریور، شاد آباد، امام خمینی، صادقیه،مرزداران غربی، مرزداران شرقی، کوی نصر، شهرآرا، شریف، توحید، صادقیه، طرشت، ستارخان، تهران ویلا، اکباتان، کوی ارم، کوی فردوس، بیمه، فاطمی، قائم مقام، سنائی، قزل قلعه، کشاورز غربی، کریمخان و غیره کار زیاد راحتی نبوده.

 زیرا باید به شکلی باشد که ایزوگام به طور کامل روی کف آن بچسبد و بلند نشود. چنانچه نصب به خوبی انجام نشود، در زمان  بارندگی آب به آسانی در زیر آن نفوذ پیدا خواهد کرد.اگر شما می خواهید نصب با کیفیت و خوبی داشته باشید می توانید به مجموعه عایق نوین جهت اجرای تمامی خدمات مربوط به نصب ایزوگام بر روی شیروانی مراجعه فرمایید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *