قیمت آسفالت کاری در سال 1402

امروزه رایج‌ ترین متریال در توسعه ی راه‌ ها و جاده ها و اتوبان‌ ها آسفالت می‌ باشد. آسفالت کاری برای محوطه سازی نیز کاربرد بسیاری دارد. از عوامل موثر بر قیمت آسفالت کاری در سال ۱۴۰2 می توان در وهله ی اول به متراژ فضا اشاره کرد. محوطه سازی آسفالت با توجه به هزینه آسفالت کاری در ۱۴۰2، بسیار ارزان تر از مصالح دیگر مانند سنگ ها و کاشی ها تمام می شود. به ویژه در فضاهایی مانند محوطه ی ویلاهای بزرگ، مهد کودک ها، مدرسه ها و دانشگاه ها و بیمارستان ها، قیمت محوطه سازی آسفالت بسیار به صرفه تر است.

همانطور که گفته شد مهمترین عامل تأثیر گذار بر قیمت آسفالتکاری در سال ۱۴02 متراژ فضا می باشد. علاوه بر این واحدهای مختلفی برای برآورد حجمی هزینه ی اجرای آسفالت وجود دارد. به عنوان مثال در برخی کارها قیمت تراشه آسفالت و در برخی دیگر قیمت هر تن آسفالت در محاسبات در نظر گرفته می شود. در کارهای دیگری مانند قیرگونی و عایق کاری نیز، قیمت هر متر آسفالت مبنای محاسبات قرار می گیرد.در ادامه توضیحات مفصلی پیرامون قیمت آسفالت کاری در ۱۴۰2 ارائه می شود.

هزینه آسفالت کاری

تأثیر متراژ فضا بر قیمت آسفالت کاری در سال ۱۴۰2

مهمترین عامل موثر بر هزینه اجرای آسفالت در ۱۴۰2، مساحت فضای مورد نظر است. متراژ فضای مورد نظر برای آسفالتکاری تعیین کننده ی میزان متریال مصرفی می باشد. معیار های مختلفی بر برآورد هزینه ی اجرای آسفالت تأثیر می گذارد که برخی از آن ها عبارتند از:

۱) قیمت تراشه ی آسفالت

۲) هزینه هر تن آسفالت

۳) قیمت هر متر مربع آسفالت

هنگام برآورد قیمت اجرای آسفالت در سال ۱۴۰2 باید به این نکته توجه کنیم که برخی فضاها گنجایش لازم برای به کارگیری ماشین های سنگین را ندارند. در این میان لازم است دستمزد نیروی انسانی زیاد  نیز در تخمین قیمت آسفالت کاری در ۱۴۰2 در نظر گرفته شود. علاوه بر این در صورت استفاده از تراشه های آسفالت نیز باید قیمت روز تراشه ی آسفالت به طور دقیق محاسبه و در نظر گرفته شود.

یک نکته مهم و تأثیرگذار دیگر بر قیمت آسفالت کاری در سال ۱۴۰2 سطح کار است و توجه به این نکته ضروری است که آسفالت کاری در فضاهای مسطح و یک دست نسبت به فضاهای شیب دار و یا دارای پستی و بلندی و ناهموار وقت و هزینه کمتری نیاز دارد، بنابراین در این فضاها هزینه آسفالت کاری هم به مراتب کمتر خواهد شد.

در کارهای حجیم که دارای مساحت زیادی هستند، قیمت محوطه سازی آسفالت بر اساس قیمت هر تن آسفالت در سال ۱۴۰2 انجام می شود.

زیرسازی آسفالت در فروردین 1402

در مکان هایی که برای اولین بار آسفالت می شوند، یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت آسفالت کاری در 1402، مراحل مختلف زیرسازی می باشد. مراحل مختلف زیرسازی که قبل از اجرای آسفالتکاری انجام می شوند و بر هزینه اجرای آسفالت نقش تعیین کننده ای دارند، عبارتند از:

۱) پاکسازی سطح از ریشه های درختان، بوته ها و سنگ ها

۲) هموار سازی سطح

۳) شیب بندی

کاملا مشخص است که هر چه فضای مورد نظر ناهمواری ها و عوارض بیشتری داشته باشد، برای زیرسازی و آماده سازی آن برای آسفالت کاری، کار و زمان بیشتری صرف خواهد شد و همین امر موجب بالاتر رفتن هزینه آسفالت کاری می شود.

قیمت روز آسفالت کاری در سال ۱۴۰2 در تهران

قیمت آسفالت کاری در ۱۴۰2 در تهران نیز تابع عوامل مختلفی همچون متراژ و مساحت محل مورد نظر، مقدار متریال مصرفی، مراحل مختلف زیرسازی و ویژگی ها و فاکتور های دیگر می باشد.

شرکت عایق نوین برای قیمت آسفالت کاری در سال ۱۴۰2، تابع نرخ های اعلام شده از سوی اتحادیه بوده و سعی می کند با عرضه ی متریال مورد نیاز آسفالتکاری به قیمت درب کارخانه، پایین ترین قیمت آسفالت کاری در سال ۱۴۰2 را برای شما عزیزان در تهران ارائه کند. همچنین همکاران ما در شرکت عایق نوین سعی دارند با ارائه خدمات نصب و اجرای آسفالت کاری با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت روز دستمزد  نصاب ها، رضایت شما مشتریان عزیز در تهران را فراهم آورند.

هزینه آسفالت کاری در کرج سال ۱۴۰2 

قیمت آسفالتکاری در کرج سال ۱۴۰2 نیز تابع عوامل مختلفی بوده و در کل بر اساس قیمت  آسفالت کاری در کرج  محاسبه می شود؛ اما فاکتور های دیگری نیز بر این قیمت اثر می گذارند، از جمله مسافت به دلیل دوری از کارخانه و همچنین قیمت روز دستمزد نصاب و نیروی انسانی در کرج.

اما برای عزیزان و مشتریان ما در کرج، هیچگونه جای نگرانی وجود ندارد، چرا که شرکت عایق نوین در کرج نیز نمایندگی فعال دارد و اهالی محترم کرج می توانند با مراجعه ی حضوری و یا تماس با هر یک از نمایندگی های ما در کرج، مناسب ترین قیمت آسفالت کاری در سال ۱۴۰2 در کرج را از شرکت عایق نوین دریافت کنند و علاوه بر آن از با کیفیت ترین خدمات نصب و اجرا توسط تیم متخصص شرکت عایق نوین نیز بهره مند گردند. لازم به ذکر است که مشتریان عزیز شرکت عایق نوین می توانند خدمات پس از فروش مورد نیاز خود را نیز از هر یک از نمایندگی های ما در تهران و کرج دریافت کنند.

هزینه تعمیر، ترمیم و لکه گیری آسفالت در سال ۱۴۰2

آسفالت و به طور کلی مصالح با پایه ی نفتی، واکنش‌ها و رفتار متفاوتی در مناطق آب و هوایی مختلف از خود بروز می ‌دهند و پس از گذشت زمان نیاز به ترمیم پیدا می کنند. قیمت تعمیر، ترمیم و لکه گیری آسفالت در ۱۴۰2 بسته به میزان آسیب و تعمیرات مورد نیاز، متفاوت می باشد.

زیرسازی مناسب به ویژه در مناطق سردسیر، ممکن است بر هزینه اجرای آسفالت تأثیر بگذارد، اما به همان میزان نیز نیاز به اینگونه تعمیرات را در آینده کاهش می هد.

از رایج ترین خدمات تعمیر آسفالت، روکشی و ترمیم عوارض به جا مانده از حفاری ها، اصلاحات یا نصب تأسیسات شهری می باشد که در این شرایط نیز برای قیمت آسفالت کاری در سال ۱۴۰2 تعرفه ی مشخصی وجود دارد و هزینه آسفالت کاری بر اساس قیمت هر متر آسفالت محاسبه می شود.یک نکته بسیار مهم دیگر این است که شرایط سخت آب و هوایی و سختی کار نیز بر روی قیمت اجرای آسفالت اثر می گذارد.

ایزوگام، عایق بندی و بلوک گذاری

بسیاری از شرکت های راه سازی و ساختمانی علاوه بر ارائه ی خدمات آسفالت کاری، خدمات جانبی دیگری مانند بلوک گذاری و عایق بندی را نیز انجام می دهند. این خدمات نیز معمولا توسط یک شرکت و در کنار خدمات آسفالت کاری انجام می گیرد و بر روی قیمت محوطه سازی آسفالت اثر می گذارد.

در این شرایط برآورد هزینه ایزوگام و خدمات جانبی دیگر که در کنار آسفالتکاری ارائه می گردد، بر اساس قیمت هر متر آسفالت تعیین می شود. در کارهای حجیم و پروژه های بزرگ خیابان کشی و پل سازی، این محاسبات بر اساس قیمت هر تن آسفالت برآورد می شوند.در برخی شرایط قیمت روز تراشه آسفالت برای تعیین قیمت آسفالت کاری در ۱۴۰۱ مبنای محاسبات قرار می گیرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *