پرایمر ایزوگام

پرایمر یکی از مراحل مهم در ایزولاسیون سازه‌ ها با ایزوگام است که با هدف آماده‌ سازی سطح و ایجاد زیرسازی مناسب انجام می‌ شود. پرایمر ایزوگام ماده‌ ای است که از ترکیب قیر و مواد معدنی خاص تهیه می‌ شود و به صورت مایع در اختیار عایق‌ کاران قرار می‌ گیرد. خالص یا رقیق‌ شده این زیر ساز با آب و بنزین، روی سطح اعمال می‌ شود تا چسبندگی ایزوگام را افزایش دهد. در واقع، پرایمر با ایجاد یک لایه چسبنده روی سطح، باعث می‌ شود تا اتصال و چسبندگی لایه‌ های ایزوگام به یکدیگر بهبود یابد. استفاده از پرایمرهای مناسب، کیفیت و دوام عایق‌ کاری را افزایش می‌ دهد.

ویژگی های پرایمر ایزوگام

پرایمرها  دارای مزایا و ویژگی‌ های متعددی است که باعث شده تا کاربرد گسترده‌ ای در عایق‌ کاری سازه‌ ها داشته باشد:

– مقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ رطوبت و آب: پرایمر پس از خشک شدن، سطحی کاملاً ضد نفوذ ایجاد می‌ کند که مانع نشت و نم‌ زدگی می‌ شود.

– مقاومت شیمیایی بالا: این ماده در برابر اسید ها و باز ها مقاوم است و دچار خوردگی نمی‌ شود.

– سازگاری زیست‌ محیطی: یکی از ویژگی های پرایمر ایزوگام این است که فاقد مواد شیمیایی زیان‌ آور برای محیط‌ زیست می باشد.

– غیراشتعال‌ پذیری و ایمنی: این ماده خطر آتش‌ سوزی ندارد و نصب آن کاملاً ایمن است.

– عدم نیاز به حرارت: برای اجرای پرایمر نیازی به ابزار های گرمازا نیست.

– افزایش عمر مفید سازه:  این زیرسازی با افزایش چسبندگی، از خوردگی و تخریب زود هنگام جلوگیری می‌ کند.

– کاهش هزینه‌ های نگهداری:  به کار بردن پرایمر مناسب، نیاز به تعمیر و مرمت‌ های دوره‌ ای را کاهش می‌ دهد.

– مقاومت بالا در برابر عوامل جوی و آب و هوایی.

انواع مختلف پرایمر

انواع پرایمر ایزوگام بر اساس مواد اولیه و کاربردشان به انواع زیر تقسیم می‌ شوند:

آبی: این نوع پرایمر با استفاده از آب به عنوان حلال تهیه می‌ شود و ماده اصلی تشکیل‌ دهنده آن رزین‌ های آکریلیک هستند. پرایمر آبی برای سطوح داخلی منازل، ادارات و ساختمان‌ های تجاری کاربرد دارد. مزایای این پرایمر شامل بوی خفیف، خشک‌ شدن سریع و افزایش قابل‌ توجه چسبندگی سطح برای اجرای بهتر ایزوگام است.

بنزینی: پرایمر‌بنزینی با استفاده از بنزین و حلال‌ های نفتی تولید می‌ شود. برای عایق‌ بندی سطوح خارجی، لوله‌ کشی فلزی و سیمانی، زیرزمین‌ ها و فضا های مرطوب به کار می‌ رود. از مزایای کلیدی آن می‌ توان به مقاومت بالا در برابر رطوبت و عوامل خورنده اشاره کرد.

قیری: پرایمرهای قیری حاوی قیر و انواع پودر های معدنی است که با آب رقیق می‌ شوند. بیشتر در آسفالت‌ ریزی، عایق‌ بندی پشت بام‌ ها و سطوح خارجی به‌ کار می‌ رود. ویژگی بارز آن مقاومت خیلی بالا در برابر عوامل جوی و آب‌ وهوایی است.

کارایی پرایمر ایزوگام

در واقع پرایمر کاربرد های گسترده‌ ای در صنعت ساختمان دارد. از جمله مهم‌ ترین کاربرد آن می‌ توان به زیرسازی و آماده‌ سازی سطوح قبل از اجرای عایق‌ کاری اشاره کرد که باعث افزایش چسبندگی و بهبود عملکرد ایزوگام می‌ شود. همچنین برای محافظت بتن و سازه‌ هایی که قرار است دفن شوند از این محصول استفاده می‌ شود.

عایق‌ کاری انواع سطوح ساختمانی مانند پی، نصب ایزوگام روی دیوار، سرویس‌ های بهداشتی و استخر از دیگر کاربرد های پرایمر است. همچنین برای محافظت سطوح آجری در برابر نمک و عوامل خورنده و نیز در آسفالت‌ ریزی سرد به همراه ماسه استفاده می‌ شود. به‌ طور کلی پرایمر ایزوگام نقش بسزایی در ارتقای کیفیت و عملکرد عایق‌ کاری دارد. در صورت اطلاع از هر گونه سوال می توانید با کارشناسان شرکت ما تماس بگیرید.

نحوه ی صحیح استفاده از پرایمرها برای ایزوگام

نحوه ی صحیح استفاده از پرایمر ایزوگام به شرح زیر می باشد:

مرحله اول آماده‌ سازی سطح می باشد. در این مرحله سطح مورد نظر باید کاملاً تمیز و عاری از هرگونه چربی، گرد و غبار باشد. مرحله دوم اعمال پرایمر است. در گام دوم پرایمر باید به طور یکنواخت و بدون وقفه روی سطح اعمال شود. معمولاً پرایمر خالص یا مخلوط آن با آب یا بنزین را با استفاده از کاردک پخش می‌ کنند. در مرحله بعد یعنی خشک کردن پرایمر، پس از اعمال پرایمر، باید حداقل ۱۲ ساعت زمان داده شود تا پرایمر کاملاً خشک شود. در مرحله آخر که اجرای ایزوگام می باشد، پس از خشک شدن پرایمر، سطح مورد نظر آماده اجرای ایزوگام خواهد بود.

رعایت دقیق مراحل فوق باعث می‌ شود تا پرایمر به درستی عمل کرده و چسبندگی لایه‌ های ایزوگام افزایش یابد. جهت دریافت راهنمایی‌ های تخصصی‌ تر شما می‌ توانید با مشاوران ما در مجموعه ی بام ایزو تماس بگیرید.

قیمت پرایمر ایزوگام

قیمت پرایمر ایزوگام بسته به نوع و کیفیت آن متفاوت است. عواملی مانند کارایی پرایمر، درصد قیر، شرکت سازنده و مساحت سطح مورد نیاز در تعیین قیمت تأثیرگذار هستند. شرکت ما با توجه به این عوامل، اقدام به تخمین قیمت روز انواع پرایمر های ایزوگام می‌ کند. مشتریان عزیز می‌ توانند با تماس با مشاوران ما، سریعا قیمت پرایمر مورد نیاز خود را دریافت کنند. ما پرایمر های ایزوگام را بدون واسطه و با قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می‌ دهیم تا بتوانند محصولی با بهترین کیفیت و ارزان‌ ترین قیمت را تهیه کنند.

فروش انواع پرایمر  در تهران و کرج

شرکت بام ایزو به عنوان یکی از بهترین نمایندگی‌ های فروش انواع پرایمر ایزوگام در تهران و کرج شناخته شده می‌ باشد. ما انواع پرایمر  را با بالا ترین کیفیت و مناسب‌ ترین قیمت عرضه می‌ کنیم تا مشتریان بتوانند محصول مورد نیاز خود را جهت افزایش مقاومت و طول عمر ایزوگام، اعم از عایق‌ بندی داخلی یا پشت بام، تهیه کنند. مشتریان محترم در تمامی مناطق تهران و کرج اعم از فرحزاد، گیشا، همایون شهر و… می‌ توانند با مراجعه به نمایندگی ایزوگام در تهران و کرج عایق نوین، بهترین پرایمر  را با قیمت مناسب تهیه کنند. کارشناسان مجرب ما آماده راهنمایی شما عزیزان جهت انتخاب پرایمر مناسب هستند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *